SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA REJA W REJOWCU

 

22-360 Rejowiec, ul. Zwierzyńskiego 8A, tel.: 82-56 88 612, e-mail sekretariat: sekretariat@sprejowiec.pl

NIP 564-157-51-51

 
 


            Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu ma nową pracownię biologiczną.
Wyposażenie pracowni jest nagrodą, która uczniowie szkoły otrzymali jako laureat konkursu „25 na piątkę z plusem” zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych dla uczczenia 25 – lecia WFOŚ i GW w Lublinie. Wysokość nagrody w kwocie 35000 zł  pozwoliła na wyposażenie pracowni w nowoczesny i profesjonalny sprzęt potrzebny do prowadzenia lekcji biologii zgodnie z podstawą programową.

            W dniu 18 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej. Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Królicka powitała społeczność szkolną oraz przybyłych gości: Pana Grzegorza Grzywaczewskiego - Wiceprezesa WFOŚ i GW w Lublinie, Pana Arkadiusza Kwiecińskiego -  Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Chełmie, Pana Henryka Radeja – Starszego wizytatora  Delegatury Kuratorium Oświaty w Chełmie, Pana Tadeusza Górskiego – Burmistrza Miasta Rejowiec, ks. Jacka Jakubca – Proboszcza Parafii pw. Świętego Jozafata w Rejowcu, Pana Mirosława Kościa – Przewodniczącego Rady Miasta Rejowiec, Panią Bożenę Jaszczuk – Przewodniczącą Komisji Oświaty i Kultury Rady Miasta Rejowiec, Panią Martę Krysę – Przewodniczącą Rady Rodziców.

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez gości oraz ucznia Szkoły, ks. Jacek Jakubiec -  Proboszcz Parafii poświecił pracownię. Zaproszenie goście obejrzeli nagrodzony film pt. „ Od góry śmieci do pięknych lasów”, który ukazywał w jaki sposób uczniowie podejmują wszelkie działania na rzecz ochrony środowiska. W pracę nad scenariuszem do filmu zaangażowane były uczennice klasy 7b Maja Dąbska i Zuzanna Tomala pod kierunkiem Pani Teresy Mikuckiej – nauczyciela biologii, przyrody i geografii oraz Pani Ewy Mazur – nauczyciela techniki i wychowawcy świetlicy. Nad montażem filmu pracował Pan Tomasz Praczuk – nauczyciel j. angielskiego.

Po poświęceniu i uroczystym przecięciu wstęgi odbyły się krótkie zajęcia w grupach, na których wykorzystano nowoczesny sprzęt: mikroskopy i modele. Uczniowie prezentowali efekty swojej pracy przy pomocy wizualizera i monitora interaktywnego, odpowiadali także na pytania zaproszonych gości. Zajęcia przygotowała Pani Teresa Mikucka nauczyciel biologii. 

Nowo zakupiony sprzęt na pewno znacznie wpłynie na uatrakcyjnienie lekcji biologii oraz pozwoli na innowacyjną i kreatywną pracę dzieci.

Teresa Mikucka